Fuerteventūroje ir Kanaruose [Atlantinė ekspedicija. Ugnies ir vėjų, 2020] Naujas rajonas ir naujas herbas [Šiandien prieš dvidešimt metų. Po kuprine, 2019] D o n a t o   K E L Y J E

Kelionėje nebūna taško A, iš kurio išvažiuoji ir taško B, į kurį važiuoji. Kelionėje yra taškas A, iš kurio išvažiuoji ir taškas A, į kurį tau (reikia) sugrįžti...
 Nuo 1997 m. mėgstu keliauti autostopu Autostopu jau nukeliavau 155 850 km. 
Tie patys dešimt kilometrų iki tos pačios vietos, tik kitaip, maltietiškai užrašytos [Malta taip pat. Vieno pasivaikščiojimo istorija, 2018] Nakvynės vieta Nordkape [Nordkapas ir kita šiaurė, 2008]
Pradžia
Pasakojimai
Nuotraukos
Keliautojo CV
Mano ir apie
Svečių knyga
Nuorodos

Atlantinė ekspedicija. Ugnies ir vėjų Kanarų salos
Šiandien prieš dvidešimt metų. Po kuprine Slovėnija ir kt. Rytų Europa
Artimieji (Rytai). Kitoj Jordano upės pusėj Jordanija
Tolimieji (Rytai). Iš Pietų Korėjos į Japoniją Pietų Korėja, Japonija
Malta taip pat. Vieno pasivaikščiojimo istorija Malta
Kelio romanas. XIV dalis. Ačiū už autostopą! Suomija, Rusija
Trys Tanai ir viena Tana (Vidurinė Azija) Tadžikistanas, Kirgizstanas, Kazachstanas
Vienuolika ir viena naktis (Arabijos pasakos) Omanas ir JAE
Žmogus ir kiaulė (Kaukazo istorijos) Armėnija ir Gruzija
Kelio romanas. XIII dalis. Pranašų keliais Izraelis ir Palestina
Kelio romanas. XII dalis. Niekam tikusi žemė Islandija
Kelio romanas. XI dalis. Po daug daug metų Kipras, Anglija, Pabaltijys
Vienos kelionės istorija. 54 liudininkai Suomija, Švedija
Darbas. Pergalė. Gegužis. Baltarusija
Kelio romanas. X dalis. Lengvi keliai Suomija
Kelio romanas. IX dalis. Su autostopu iš Rusijos Rusija
Kelio romanas. VIII dalis. Kitoj poliarinio rato pusėj, žiemą Suomija, Švedija
Kelio romanas. VII dalis. Persija, (metai) 1391 Iranas, Turkija
Kelio romanas. VI dalis. Artimieji Užsienis (Turkija)
Kelio romanas. V dalis. Nordkapas Suomija, Norvegija, Švedija
Kelio romanas. IV dalis. Kitas pavasaris Marokas, Vakarų Sachara
Kelio romanas. III dalis. Šiaurės pasiimti Švedija, Suomija, Norvegija
Kelio romanas. II dalis. Įkalinti autobanuose Iki Ispanijos ir Portugalijos
Kelio romanas. I dalis. R.K. Iki Turkijos ir Gruzijos
Nordkapas ir kita šiaurė Iki šiauriausio Europos taško
Portugalija buržujiškai
Ledinis turas I-II
Šiaurėje su turistais
Šiaurė nesėkminga II
Britų salose
Šiaurė nesėkminga I
Krymas ir kita Ukraina
Traukinio bėgiais
Albanija ir Graikija
Aktyvus poilsis Norvegijoje
Aplink Lietuvą III
Balkanai ir Turkija
Ispanijos vynuogės II
Ispanijos vynuogės I
Aplink Lietuvą II
Į Siciliją
Bastymasis po Europą
Į Rygą
Išvyka į Kučiūnus
Rytas ateis...
Naujieji Nidoje
Senis šaltis trasoje
Į Mozūrų kraštą
Autostopo varžybose
Aplink Lietuvą I
Į Slovėniją
Danija, laikykis
Link Portugalijos
Į Vengriją
Į Kolką Latvijoje
Link Sopoto
Po pietryčių Europą
Į Nidą ir Kaliningradą
Į Latviją ir Estiją
  Pasakojimas  |  Nuotraukos  |  Informacija  |  Komentarai 0 Spausdinti

KB Senis, dovanos, laiškai ir autostrada

"Taigis, žmonės, renginys (gal tiksliau akcija) tikrai pavyko. Nors buvo tiktai vienas Senelis Šaltis, bet efektas tikrai buvo milžiniškas. Aš nežinau kaip jums, bet man neteko matyti tokio dalyko, kad per 30 min. būtų sustabdyta 15 mašinų. Vienu metu rodėsi, kad Seneliui Šalčiui netgi rankos kelti nereikia. Labai įdomu stebėti vairuotojo reakciją, kai jis sužino, jog mes niekur nevažiuojame, o tik daliname dovanėles kiekvienam, kuris sustoja. Turbūt to dar niekas nėra daręs. Tai buvo diena, kada Donchius galėjo atvirai konkuruoti su tranzojančiom panom. Jam netgi pavyko pora iš jų įsodinti į jam sustojusias mašinas. Dėmesį rodė tikrai visi vairuotojai, tik vienas estas pralėkė net nemirktelėjęs (turbūt tik prie Vilniaus suprato kas vyksta:). Taigi, šaunu visa tai buvo, svarbiausiai, kad tai buvo užfiksuota ir foto aparatu ir video kamera." (Mikas, gruodžio 22 d.)

Labas. Jūs manęs tikriausiai nepažįstat... Deja, aš ir pats jaučiuosi panašiai. Ne pirmą kartą tranzuoju autostradoje Kaunas- Vilnius. Bet šiandien ir dabar viskas kiek kitaip- raudonomis pirštinėmis apmauti mano delnai laiko dar raudonesnį maišą, kuriame, sako, dovanos yra. Ale tikrai- dovanos ir šypsena sustojantiems vairuotojamas.

"Sveiki kolegos. Ką tik sužinojau, kad Kauno autostopo klubas "Kelio broliai" šiuo metu Kauno išvažiavime link Vilniaus vykdo akciją "Seniai Šalčiai trasoje" (pavadinima pats sugalvojau ;-): Esmė- Kalėdų Senis stabdo visas mašinas. Tos, kurios sustoja, gauna pasveikinimą nuo Kb už Kalėdas, ir priedo gauna saldainių. Jei ant kelio stovi kokis nors tranzytojas - jį įmeta į sustojusią mašiną... Sako - atrodo fainai. Beje, tas Senis Šaltis ir mane pažįsta;-)" (Augustas Kligys, gruodžio 22 d.)

Taip. Susitvarkau visus savo aksesuarus, užsimaukšlinu raudoną kepurę, stveriu maišą ir aš jau kelyje. Pakeliu ranką prieš atvažiuojančias mašinas. Miko rankose video kamera fiksuoja pralekiantį transportą ir žmonių reakciją, o dar ir mane pagauna objektyvas. Mašinos laukti ilgai nereikia ir kad jau tokia sustojo, bėgam josios link. Vairuotojui sąžiningai išrėžiu kalbą apie tai kas čia mes tokie esam ir ko iš jo norim, įbruku dovaną ir pasiunčiu toliau. Į Vilnių, gero kelio palinkėjęs. Nuotaika dega, o Mikui pradeda šalti rankos, nes kaip tyčia, neturim alkoholio. Užtat sekančios mašinos vairuotojas būna girtas kaip pėdas, tad jis supranta Senį Šaltį be žodžių, paima dovanas ir pasiūlo važiuoti su juo ir jo drauge į Vilnių, kur, kaip jis pažada, nupirks mane su visu kostiumu. Aišku, atsisakau, nes man ir čia gerai...

"Labukas, :) pralinksminai tu mane su tais šalčiais :)" (Jurga, gruodžio 22 d.)

Va taip ir buvo, kai nespėdavom išlydėti vienos mašinos, o jau žiūrėk, kad ir prie kitos reikia bėgti. Taip ir bėgiojam. Sustojus ne kai kuriai mašinai ir pats tampu apdovanotas nepilnu buteliu alaus. Mikas alaus kažkodėl atsisako, tad turėjau gerą laiką kokias 10 sekundžių. O po to vėl pasidaviau į trasą. Jaučiausi kažkaip keistai- signalizuoja abiejomis pusėmis lekiančios mašinos ir net fūros. Galvoju, ką, ar aš merga kokia? Aš gi tik Senis Šaltis. Ir dėkingas būnu visiems, kiekvienos sustojusios mašinos vairuotojas ir su juo besantys, išgirsdavo mano litaniją ir sveikinimus, o gavęs dovaną, kartais ir ne vieną, nuvažiuodavo savo keliais. Karts nuo karto ant autostrados pasirodydavo konkurentų, kurie suabejodavo manimi ir bandydavo išvažiuoti pirmesni. Yra jie keistuoliai ir nieko tokio jiems neišėjo... Senis Šaltis-nuoširdus ir draugingas, nes apdalinęs dovanomis mašiną, nepamiršdavo paprašyti vairuotojo, kad paimtų ant kelio šalančius tranzuotojus, kuriems, turbūt, visai liūdna būdavo išvažiuoti:)

"Hylo, na kaip, nesušalot ??? O man tai jumi pastabdėt Augusto bendradarbį :) Beje, sumeskit kokį pasakojimą į konfą apie vakarykštį pankavimą (oi, sorry, senia-šalčiavimą :) trasoj. c ya" (Asta-Maja, gruodžio 23 d.)

Aš net sušilau nuo bėgiojimo, Mikas sušąlo nuo kameros ar fotoaparato laikymo. Tik vairuotojai vis nerimo ir nerimo, dažnas negalėdavo atsispirti pagundai, pasitaikančiai ne taip ir dažnai- būti sutranzuotam Senio Šalčio. Ir visiems buvo taip keista, kad mes niekur nevažiuojam. Pravažiavo pora baltarusių fūrų, bet aš tai jų nestabdžiau, nes tie ne taip gali suprasti. Tranzavimas darėsi nepakartojamas, sustabdėm net dvi fūras, kurių vairuotojus taip pat supažindinau su autostopo klubu "Kelio broliai" ir tranzuotojų vardu padėkojau, kad jie visus šiuos ir kitus metus sustodavo ir sustos pakelėse tranzą gaudančiai publikai.

Ir taip visas dvi valandas, kol baigės mūsų dovanos. Kb Senis Šaltis linksmino keliaujančius, apdalindamas juos dovanomis. Nors ir neišsipildė mūsų svaičiojimai, kad sustos koks "Kalnapilio" gruzovikas ir numes dėžutę alaus, ar koks naujas rusas paliks savo ratus, visai ne tai svarbiausia. Vienodai stabdėm visas mašinas ir aš jau seniai buvau matęs tiek besišypsančių žmonių viename kelyje. Ir jeigu jūs tą dieną tame tarpe nuo 11.40 val. iki 13.30 val. pravažiavot autostrada Kaunas- Vilnius, tai man labai keista, kaip mes nesusitkom. Autostradoje ir ne tik- vairuotojams dėkui už tai, kad sustoja tranzuotojams, tranzuotojams linkėjimai, kad jie būtų tokie.


Žiūrimiausios nuotraukos:
01. Senis šaltis tarptaut. kelyje E271
02. Stabdau baltą mašiną
03. Ir pankuoju trasoje
04. Man sustojo du bičai
05. Pasiruošimas akcijai
06. Sveikinuosi su vairuotoju
07. Dėkoju, kad sustojate autostopinink...
08. Ir duoda jam dovaną
09. Senis šaltis fūroje
10. Tęsiu pasirodymą
11. Skubu atsidėkoti
12. Vėl stabdau
13. Man nesustojo žiguliai
14. Senis šaltis fūroje - 2
15. Tas Golfas tuoj gaus dovanų
16. Sustojančios mašinos
17. Pralekiančios mašinos
18. Kas dar nori dovanų?
Visos nuotraukos>