Barselonoje ir Katalonijoje [Atlantinė ekspedicija. Ugnies ir vėjų, 2020] Iš vienos pusės kaimas, iš kitos - kelias, nors abiejų ir nesimato [Šiandien prieš dvidešimt metų. Po kuprine, 2019] D o n a t o   K E L Y J E

Kelionėje nebūna taško A, iš kurio išvažiuoji ir taško B, į kurį važiuoji. Kelionėje yra taškas A, iš kurio išvažiuoji ir taškas A, į kurį tau (reikia) sugrįžti...
 Nuo 1997 m. mėgstu keliauti autostopu Autostopu jau nukeliavau 155 850 km. 
Tokius namie prie durų pastačius [Tolimieji (Rytai). Iš Pietų Korėjos į Japoniją, 2018] Vaizdas mano namuose Nordkape [Kelio romanas. V dalis. Nordkapas, 2010]
Pradžia
Pasakojimai
Nuotraukos
Keliautojo CV
Mano ir apie
Svečių knyga
Nuorodos

Frazės
Sertifikatai
Kelyje Live


K O M E N T A R A I

Albanija ir Graikija
Rašyti komentarą
Grįžti į pasakojimą
1
12. shpirti 2007-01-04 00:18:10
ir dar nerealiai juokiausi apie tuos valkataujancius sunis ir ta taxista kuris veze priesinga kryptimi ir dar girtas :D
Valkataujančių šunų tikrai buvo pakankamai. O taksistas girtas nebuvo - tik išgėręs. T.y. šiek tiek neblaivus. Tiesiog geras bei draugiškas žmogus :)
11. Shpirti 2007-01-04 00:15:38
labukas, na ka rasei apie albanija tai yra tiesa... esu ten buvusi nereali gamta kol nepapuoli i kaimukus... klaikus vaizdas bet tiranoj yra tikrai grazu ;) o kad albanai yra ereliai tai tiesa ;) siaqip buvo labai idomu skaityti... bet prisiminkim kad lietuvoj apie 1990 buvo kazkas panasaus... chaosas!!! bet l;aikai juk keicias ir gyvenimas keiciasi!!!
Aha :) Gamta ten nereali. Ir jausmas būnant ten irgi kažkoks nerealus. Ypač, kai po tuos "žavius" albaniškus kaimus vaikštai vienas.
10. Yzi 2006-03-02 09:49:19
Zmogau, o tu kantrus (kalbu apie tavo pakeleive). Blyn, perskaiciau ir pasidare dar labiau nekantru sulaukti prakeiktos liepos kai vel stosiu i KELIA.
Tai jau taip. Čia aš pasiekiau asmeninį savo kantrybės rekordą. Net neįsivaizdavau, kad aš jos tiek turiu :)
9. Indre 2006-01-13 19:46:49
Sveikas, nežinau ko čia visi komentatoriai skundžiasi. Man labai įdomu skaityti tavo pasakojimą, ypač apie Albaniją, juolab kad įpūdžiai kiek supratau švieži. Tai tarsi naujausios žinios apie tai, kas dedasi pasauly, kaip žmonės kitur gyvena, be to šios žinios teisingos. Perskaičiau ir pasijutau tarsi pati pakeliavusi. Kitaip tada vertini savo šalį, po tokių įspūdžių. Atsimenu kaip po karo važiavom į Kroatiją - iki šiol akyse stovi sušaudyti namai, sušaudytos kavinės tualeto durys. Tai įspūdžiai - geriausiai ir vertingiausi, padedantys pažinti save.
Labas :) Turbūt jie pavydi, kad patys nemoka arba negali taip išvažiuoti. Arba kad nemoka parašyti tokio pasakojimo, kurį skaitant nejučiom ir pakeliauji. Informacija pasakojime tikrai nauja, surinkta iš bendravimo su vietiniais ir iš to, ką mačiau pats, savo akimis. Balkanuose dar ir dabar likę sušaudytos sienos... Ačiū, kad keliavai kartu :)
8. kelyje 2005-11-16 20:54:15
Donatai, tavo pasakojimai man patinka. Jie yra panasus i mano pasakojimus, tik mano pasakojimai yra ne tokie depresuoti. :-))) Patiko sito pasakojimo pirmas ir antras sakiniai. Siulyciau juos taip pat paryskinti, kaip pagrindini keliones tiksla.
Tai ir skaityk tuos savo pasakojimus, kurie yra tau tokie įdomūs ir nedepresiniai...
7. akvile 2005-11-16 17:40:27
man tik vienas klausimas "kelyje, kelyje" (atsiprasau , bet nezinau kaip kreiptis, vienu zodziu ilgiausiam pasakotojui, oi, tiksliau analizuotojui): ar tu mokiniesi psichologija, kada tau diplominis, turbut greitai tu laikysi koki tai is tos srities egza, uztai cia bandai "pasitreniruoti" :)) Zinai, man po tokiu analiziu norisi eiti i parduotuve ir nusipirkti ledu, kam tokie sudetingi isvedziojimai, ar nepaprasiau parasyti kokia knyga paskaityti, kur tai galime rasti :))) As siulau "Vienuolika minuciu" paskaityti jam/jai (analizuotojui/...jai), atsipusk ir pajusi "parastesni gyvenima, tu tikriausiai sau keli labai didelius uzdavinius - juokas ima, mes tirinejame ne Donato pasakojima, o pasakojimo komentara :))) Geriau einu ledu....:))) P.S.: as, Donatai, skaiciau neisgerusi, bet manau, kad tas dalykas vartojant nors truputi saikingai visose situacijose padeda-cia tik mano nuomone, kitaip problema, o sitam reikalui nuotaika pasidaro. Mariau, o jei tu negeri, tai tau siulau suvalgyti ledu su tokiu ingradientu, pades patikek, vistiek nesiskaitys , kad geri, vienu zodziu negeres busi isgeres:))))
6. kelyje 2005-11-16 12:51:08
Petrui, tam kad jis "normaliai" gyventu reikia kruto mobiliako, merso, prabangios bobos ir didelio namo, o Antanui pakanka tik televizoriaus ir saldytuvo pilno maisto. Visi tai suprantame. O juk analogija yra ir gyvenime kelyje – vienas miega hoteliuose ir jauciasi benamis bomzas, kitas miega griovyje ir jauciasi karalius. Viskas priklauso nuo poziurio i savo gyvenimo stiliu. Esama situacija rodo, kad Marius yra nedideles prabangos myletojas, tuo tarpu svetaines kurejas yra bomzisko stiliaus is prigimties. Klausimas, kodel Marius priekaustauja svetaines kurejui yra misle. Gal provokuoja konfroncacija, gal neturi ka veikti, ir todel shuda mala cia ir dabar...? Bet dalis Mariaus priekaistu yra verti demesio. Pvz. svetaines kurejas keikia lietu, bet tuo paciu nieko nedaro, kad savo kontakta su lietumi jis padarytu maziau skausminga sau paciam. Is zemiau esancio svetaines kurejo komentaro supratau, kad jis tai daro tycia, tam, kad veliau lygintu esama situcija su buvusia, nemalonia situacija ir isgyventu jaukias emocijas, kaip kad jis pats jas ivardino. Psichologai tai pavadintu begimu nuo saves, begimu nuo dabarties... Atskira tema butu svetaines kurejo santykiai su keliones partnere – Diana. Akivaizdu, kad svetaines kurejo keliones stilius Dianai uzstrigo dar keliones pradzioje. Misle yra, kodel jie nereglamentavo veiksmu pries kelione. Gal intravertiskas svetaines kurejo budas ir vengimas vienam iseiti i kelione, itakojo nutylejima faktu, kuriuos zinodama keliones partnere butu elusis kitaip? O gal tai buvo tiesiog keliones partneres kalte? Pasakojime matome, kad konfliktines situacijos istiesu buvo sprendziamos kompromisiniu budu. Be abejo, negalima pamirsti, kad pasakojimas yra parasytas subjektyviai, ir tai, kad mes nezinome keliones partneres pozicijos. Taigi, reziumuojant si traktata, matome, kad traktato kurejas is tiesu moka mali suda. Misle ir liks, kodel jis ta shuda sumale cia ir dabar.
Šitas komentaras niekaip neįsipaišo į pagrindinę kelionės ir pasakojimo mintį:"..ir šitoj kelionėj bus viskas daug paprasčiau – man reikia tiesiog išvažiuoti". O apie kelyje laukiančius "sunkumus" kelionės partnerė buvo informuota dar Vilniuje. Tada jai tai atrodė kaip iššūkis(šitą žodį ji sugalvojo pati) ir ji žadėjo, kad susitvarkys. Aš ja patikėjau. Deja, tai baigėsi trečią vakarą.
5. akvile 2005-11-15 15:42:10
Na, gal as ir nekeliauju, bet man (nuosirdziai rasau) tikrai linksmai atrodo tas pasakojimas-zmones tokia niuria nuotaika "mato" del to , kad patys (jauciu) truputi depresuoti :()))) Na taip... aisku, kad taip , nes jei man butu bloga nuotaika, tai as turbut irgi izvelgciau kazka panasaus, o gal ir ne....vienu zodziu jus visi isgerkite nors truputi ir tik paskui antra karta skaitykite (taip sutaupysite laiko-iskart pamatysite kad cia linksma, na o jei nenorite taupyti laiko, tai skaitykite tiek kartu kiek pasirodys kad jau linksma) :))) Gal geriau tikrai tu "paryskink geras" eilutes :))))
Na, tikiuosi Tu jį skaitei neišgėrus. O jei ir išgėrus, tai nedaug :) Paryškinimus pasakojime padariau, tikiuosi kam nors jie padės.
4. Marius 2005-11-15 15:28:08
Nesakau, kad reikia miegoti viesbutyje, bet ir nemanau, kad reikia miegoti griovyje. Yra ribos. Manau, kad tavo komforto kartele turetu buti auksciau. Mane nupurti jau vien vaizdas, kai slapias stovi saltame lietuje. Baisu! Turedamas tiek keliavimo patirties galetum jau moketi nuo to fizinio diskomforto apsisaugoti. :)
Po tokio tavo komentaro niekur su tavim nevažiuočiau, nepyk :) O mano komforto kartelė kelionėse yra nuleista ypač žemai, ir aš tai darau specialiai. Nes būtent tokias akimirkas ir prisiminsi praėjus 1,2,3, ar net visam 100-ui metų po savo kelionių. Ir labai noriu, kad tokį mane prisimintų kiti :) Nes tik po tokių kelionių išmoksti vertinti tai, ką turi čia... O autostopo kelionės su "aukštai iškelta patogumų kartele" - man nieko vertos ir neįdomios. Būtent tokia ir buvo kelionė su Diana. Iš pirmų 12-os nakvynių, tik 3 tebuvo lauke. Ir tai netrukus atsibodo. Sakai, kad nupurto vaizdas, kai aš stoviu lietuje? O tu tikrai esi keliavęs autostopu? Koks buvo tavo tas autostopas? Nes aš, kai sėdžiu namie ir žiūriu, koks lyja šaltas lietus už lango, prisimenu tuos momentus, kai lietus lijo ant manęs. Ir man tampa jauku, nes aš turiu ką prisiminti...
3. Marius 2005-11-15 13:34:35
Pritariu, liudnokas pasakojimas. Perskaiciau dar kelis pasakojimus sitoje svetaineje. Visi arba liudni, arba su liudnumo prieskoniu. Keliauti autostopu yra linksma, zinau, pats keliauju. Bet pas tave keliones tikrai depresuotai atrodo, labai saltos, vienatviskos ir fiziskai nepatogios. Bent susidaro toks ispudis, perskaicius pasakojimus. Gal tavo stilius toks - mazochistinis... :))) Linkiu daugiau sypsenu ir atsipalaidavimo kelyje. :)
Fiziškai patogu yra miegoti lovoje namie. O patogumų skaičių kelyje reikia išmokti suvesti į minimalų. Nes to ir važiuojama ten, kad išbandyti save ir kad būtų ką prisiminti. Visada taip. O jei esi keliavęs autostopu, tai ir šitos kelionės pasakojime pamatytum šypsenas. Jų čia pilna, skaityk antrą kartą... O apie tai, kas būna, kai keliauti pradeda visokios dianos, prisiskaičiusios linksmų(nejaugi tavo?) pasakojimų, kaip tik čia ir gali pasiskaityt. Todėl aš ir rašau taip, kaip ten - Kelyje būna iš tiesų. Be jokių iliuzijų ar pagrąžinimų :)
2. ... 2005-11-14 22:19:28
Depresuotas per daug, sunervino. ;(
Ane? Komentaras tavo depresuotas, irgi sunervino :) O šiaip - pasakojimas visai ne depresuotas. Jis teisingas, bet jį reikia mokėti skaityti. Bandyk antrą kartą - gal pavyks...
1. akvile 2005-11-14 17:18:14
As busiu pirmoji, kuri "viesai"smagiai is sios tavo keliones pasijuoks..., cia as geraja prasme. "Puikia" pasnekove, sugulove ir kitaip siai kelionei "nusisamdei": jau geriau vienam negu.... juk vistiek buni nevienas kelionese, nors kitiems atrodo , kad tu ir vienas keliautum- atsiguli nakti, o ten zveigzdes su menuliu ir jau ne vienas... na gerai... uzteks cia taip blyzgavoti. O jei rimtai as TAU PAVYDZIU IR ZINAI KODEL JAUCIU. AS NUOSIRDZIAI TAU PAVYDZIU TIK NENUMOK RANKU NE TIK I BALKANUS, BET IR I VISA LIKUSIO GAUBLIO DALI :)))
Turbūt ir vienintele :) Matai, liaudis rašo, kad pasakojimas liūdnas, kad kelionė liūdna. Ir negaudo esminių kelionės momentų, teks juos(momentus) paryškinti kita spalva :)


Naujas komentaras

Autorius
  Komentaras
Antraštė
Autoriaus el. paštas

E-mail adresas nerodomas
E-mail adresas rodomas